www.svarovani123.com
ESAB RENEGADE™ ET 300IP, PULZNÍ DC TIG/MMA INVERTOR, OBDRŽEL CENU ZA PRODUKTOVÝ DESIGN RED DOT

Cena Red Dot je uznávanou mezinárodní pečetí mimořádné kvality průmyslového designu od roku 1955. Společnost ESAB oznámila, že její svařovací invertor Renegade™ ET 300iP DC TIG/MMA obdržel cenu Red Dot za produktový design v kategorii průmyslová zařízení, stroje a automatizace.

„Rádi bychom poděkovali porotě Red Dot, jejíž členové uznali design produktu Renegade zaměřený na řešení zákazníkových problémů pomocí inovací mechanického a elektrického designu," prohlásil Martin Freibergs, Business Product Manager, ESAB. „Náš proces založený na vyslyšení hlasu zákazníka nám umožnil vybudovat přístroj, který se od tradičních svářecích zdrojů liší nejenom vzhledem, ale také řeší mnoho jejich nedostatků. Inovace zdroje Renegade lze shrnout do vlastností jako přenosnost, síla a výkon" (viz video s prezentací produktu Renegade z veletrhu FABTECH 2017).

K získání ceny 2018 Red Dot zaslali designéři a výrobci z 59 zemí do soutěže více než 6300 produktů. Porota, kterou tvořilo přibližně 40 členů, v pravém smyslu „hledání kvalitního designu a inovací" vyhodnotila produkty individuálně s ohledem na originál. Přísná hodnotící kritéria, mezi která patří úroveň inovace, funkčnost, formální kvalita, ergonomika a trvanlivost, poskytují referenční rámec, který poté porotci doplňují svou vlastní odborností.
0445100920-SET2

Provoz na 1 fázi? Bez problému!

Renegade ET 300iP má automatický senzor vstupního napětí a může pracovat s jednofázovým i třífázovým napětím v rozmezí  230 V - 480 V (±10 %). Pro zapojení zdroje do sítě 1 x 230 V (16 A) je nutná kabelová redukce viz "Související zboží" níže. Při zapojení do jednofázové sítě se parametry zatěžovatelů upravují na max. 200 A.

Kombinace nízké hmotnosti, kompaktních rozměrů, vysokého výkonu a možnosti použití dlouhých napájecích i svařovacích kabelů  (až do délky 100 m) předurčuje zdroj Renegade ET 300iP k použití jak v dílně, tak i ve venkovním prostředí. Renegade ET 300iP je kompatibilní s elektrocentrálami - podmínkou je výkon 20 kVA a automatická regulace napětí.

Zdroj Renegade je určen pro nejnáročnější aplikace a prostředí, kde je vyžadován maximální výkon, extrémní odolnost a 100% výdrž - typickým příkladem použití je průmyslová výroba, těžké strojírenství, produktovody, lomové dobývání apod. 

Přenosnost, síla a výkon

Renegade ET 300iP nabízí extrémně dobrý poměr výkon-hmotnost v kompaktním formátu. Váží 17 kg, měří 460 x 200 x 320 mm a funguje na 300 ampérů při 40% zatížení se zapojením do sítě a svářecími kabely až do 100 m. Má vynikající použitelnost na různá napětí. Lze jej připojit k napájení 230 V s 1 fází a 230 V až 480 V s 3 fázemi (obě ±10 procent), a to na základě automatické detekce bez nutnosti přestavby obvodů. Díky kompaktnímu formátu, designu s více rukojeťmi a integrovanému systému ovládání kabelů jej snadno přenesete na jakékoliv pracoviště. Renegade je vybaven kompozitním pláštěm, který odolá extrémním nárazům a proti pádu je tedy vybaven lépe než jakýkoliv jiný přístroj na trhu. Rukojeti jsou zkonstruovány a umístěny tak, aby chránily konektory a panel před náročným svářečským prostředím.

„Kompaktní výkon a použitelnost na různá napětí nabízí výhody při aplikacích, kdy svařovací zdroje slouží při výrobě jak v dílně, tak v terénu", prohlásil Freibergs. „Typickým použitím jsou předvýrobní montážní práce a terénní instalace na potrubních, petrochemických, loďařských a námořních konstrukcích, stavbách, při opravách a údržbě.

V případě použití v dílně se Renegade ET 300iP dá v řádu pouhých minut konvertovat z vodou chlazeného systému do vzduchem chlazeného přenosného systému. Ke konverzi není zapotřebí žádných nástrojů. Co se týče správy strojového parku pro větší společnosti a podniky zabývající se pronájmem, Renegade zjednodušuje pořízení a údržbu, protože jako jediný stroj dokáže vyhovět mnoha různým potřebám použití a umístění.

Vyspělé ovládací prvky

Renegade má u svařování TIG pulzní frekvenci až 999 impulzů za sekundu (PPS) a nastavitelnost šíře špičkového impulzu (nebo trvání) mezi 10 a 90 %. Výrobci nerezavějící oceli a osoby, které pracují s tenkými kovy či jinými aplikacemi citlivými na teplo, používají pulzní svařování metodou TIG ke snížení tepelného příkonu, zúžení svarového profilu a zvýšení rychlosti tažení. Freibergs nabízí vynikající souhrn ovládacích prvků TIG přístroje Renegade v tomto videu.

Renegade dokáže svařovat s MMA elektrodami o průměru až do 6 mm a je schopen drážkování uhlíkovými elektrodami až do průměru 4,8 mm, což z něj činí nejvýkonnější svářečku ve své váhové kategorii. Výkon zdroje Renegade, invertoru příští generace, je u metody MMA posílen zabudovanou inteligencí pro optimalizaci začátků a přestávek a řízení stability oblouku kvůli menšímu rozstřiku.

„Inovace, která řeší problémy zákazníka, definuje naši budoucnost," říká Freibergs. „Renegade ET 300iP je pouze jeden zdroj z produktové řady Renegade, kterou tvoří kompaktní a vysoce výkonné svářečky. Tato nová platforma v budoucnu nabídne mnohem více produktů a bude pohánět růst v kategorii svařovacích řešení."

ESAB je ve svařování a řezání uznávaným lídrem. Přídavné svařovací materiály, zařízení a příslušenství firmy ESAB dodávají řešení zákazníkům po celém světě – od svařovacích a řezacích procesů prověřených časem až k převratným technologiím pro mechanizované pálení a automatizaci

(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)
 Historie cen
Momentálně k danému produktu není k dispozici žádný graf historie cen