www.svarovani123.com

Detailní popis produktu

Renegade TIG jsou invertorové vysokofrekvenční (HF) zdroje pro metodu TIG a MMA s mimořádným poměrem výkonu ke hmotnosti. Díky kompaktnímu formátu jej snadno přenesete na jakékoliv pracoviště. V kombinaci s vysokým dovoleným zatížením a možností přístroj provozovat na dlouhém síťovém a svařovacím kabelu se tak ze zařízení stává špičkový svařovací zdroj pro použití jakve svařovnách, takna montáži.

Přístroj má automatický senzor vstupního napětí a dokáže fungovat s jakýmkoliv vstupním napětím mezi 208 V a 528 V třífázově a 230 V jednofázově.

  • Mimořádný poměr výkonu ke hmotnosti v nejkompaktnějším formátu. Odolný slitinový plášť pro ta nejnáročnější prostředí.
  • Nejširší tolerance vstupního napětí a schopnost fungovat na jedné nebo třech fázích s kabely o délce až 100 metrů.
  • Snadno čitelný a nastavitelný panel, který zvyšuje přesnost a snižuje prostoje.
  • Pomocí funkce spouštěče režimu duálního proudu můžete přepínat mezi dvěma úrovněmi výstupního proudu, které řídí tepelný příkon a velikost svarové lázně. Základní proud je nastaven jako procento svařovacího proudu a podle toho se mění.
  • Dostupný jako nepulzní i pulzní pro svařování tenkých plechů.
  • Modulární systém s beznástrojovýmpřipojením na vodní chladič a vozík.
  • Navržen pro extrémní podmínky včetně okolních teplot až do +55 °C

 Technické údaje
Primární napětí 230-480 V AC
Počet fází 3
Frekvence napájení 50/60 Hz
Pojistka proti přepětí 10 A (20 A při 230 V)
Výkon naprázdno 91 W
Jmenovitý výkon kVA 11,3 kVA
Maximální svařovací proud 300 A
Účiník při maximálním proudu 0,96
Účinnost při maximálním proudu - MMA 89 %
Účinnost při maximálním proudu -TIG 85 %
Napětí naprázdno 48 V
Napětí naprázdno, VRD 32 V
Maximální zatížení - MMA
40% DZ
60% DZ
100% DZ
300 A / 32,0 V
250 A / 30,0 V
200 A / 28,0 V
Maximální zatížení - TIG
40% DZ
60% DZ
100% DZ
300 A / 22,0 V
250 A / 20,0 V
200 A / 18,0 V
Rozpětí proudu 5 – 300 A
Schválení CE
Aplikační třída S
Třída krytí IP23
Síťový kabel 3 m 4×2,5 mm˛ (4×4 mm˛ při 230 V)
Napájecí konektor CEE 32 A
Rozměry, D x Š x V 460 x 200 x 320 mm
Hmotnost 15 kg

Provoz na 1 fázi? Bez problému!

Renegade ET 300iP má automatický senzor vstupního napětí a může pracovat s jednofázovým i třífázovým napětím v rozmezí  230 V - 480 V (±10 %). Pro zapojení zdroje do sítě 1 x 230 V (16 A) je nutná kabelová redukce viz "Související zboží" níže. Při zapojení do jednofázové sítě se parametry zatěžovatelů upravují na max. 200 A.

Kombinace nízké hmotnosti, kompaktních rozměrů, vysokého výkonu a možnosti použití dlouhých napájecích i svařovacích kabelů  (až do délky 100 m) předurčuje zdroj Renegade ET 300iP k použití jak v dílně, tak i ve venkovním prostředí. Renegade ET 300iP je kompatibilní s elektrocentrálami - podmínkou je výkon 20 kVA a automatická regulace napětí.

Zdroj Renegade je určen pro nejnáročnější aplikace a prostředí, kde je vyžadován maximální výkon, extrémní odolnost a 100% výdrž - typickým příkladem použití je průmyslová výroba, těžké strojírenství, produktovody, lomové dobývání apod. 

Přenosnost, síla a výkon

Renegade ET 300iP nabízí extrémně dobrý poměr výkon-hmotnost v kompaktním formátu. Váží 17 kg, měří 460 x 200 x 320 mm a funguje na 300 ampérů při 40% zatížení se zapojením do sítě a svářecími kabely až do 100 m. Má vynikající použitelnost na různá napětí. Lze jej připojit k napájení 230 V s 1 fází a 230 V až 480 V s 3 fázemi (obě ±10 procent), a to na základě automatické detekce bez nutnosti přestavby obvodů. Díky kompaktnímu formátu, designu s více rukojeťmi a integrovanému systému ovládání kabelů jej snadno přenesete na jakékoliv pracoviště. Renegade je vybaven kompozitním pláštěm, který odolá extrémním nárazům a proti pádu je tedy vybaven lépe než jakýkoliv jiný přístroj na trhu. Rukojeti jsou zkonstruovány a umístěny tak, aby chránily konektory a panel před náročným svářečským prostředím.

„Kompaktní výkon a použitelnost na různá napětí nabízí výhody při aplikacích, kdy svařovací zdroje slouží při výrobě jak v dílně, tak v terénu", prohlásil Freibergs. „Typickým použitím jsou předvýrobní montážní práce a terénní instalace na potrubních, petrochemických, loďařských a námořních konstrukcích, stavbách, při opravách a údržbě.

V případě použití v dílně se Renegade ET 300iP dá v řádu pouhých minut konvertovat z vodou chlazeného systému do vzduchem chlazeného přenosného systému. Ke konverzi není zapotřebí žádných nástrojů. Co se týče správy strojového parku pro větší společnosti a podniky zabývající se pronájmem, Renegade zjednodušuje pořízení a údržbu, protože jako jediný stroj dokáže vyhovět mnoha různým potřebám použití a umístění.

Vyspělé ovládací prvky

Renegade má u svařování TIG pulzní frekvenci až 999 impulzů za sekundu (PPS) a nastavitelnost šíře špičkového impulzu (nebo trvání) mezi 10 a 90 %. Výrobci nerezavějící oceli a osoby, které pracují s tenkými kovy či jinými aplikacemi citlivými na teplo, používají pulzní svařování metodou TIG ke snížení tepelného příkonu, zúžení svarového profilu a zvýšení rychlosti tažení. Freibergs nabízí vynikající souhrn ovládacích prvků TIG přístroje Renegade v tomto videu.

Renegade dokáže svařovat s MMA elektrodami o průměru až do 6 mm a je schopen drážkování uhlíkovými elektrodami až do průměru 4,8 mm, což z něj činí nejvýkonnější svářečku ve své váhové kategorii. Výkon zdroje Renegade, invertoru příští generace, je u metody MMA posílen zabudovanou inteligencí pro optimalizaci začátků a přestávek a řízení stability oblouku kvůli menšímu rozstřiku.

„Inovace, která řeší problémy zákazníka, definuje naši budoucnost," říká Freibergs. „Renegade ET 300iP je pouze jeden zdroj z produktové řady Renegade, kterou tvoří kompaktní a vysoce výkonné svářečky. Tato nová platforma v budoucnu nabídne mnohem více produktů a bude pohánět růst v kategorii svařovacích řešení."

ESAB je ve svařování a řezání uznávaným lídrem. Přídavné svařovací materiály, zařízení a příslušenství firmy ESAB dodávají řešení zákazníkům po celém světě – od svařovacích a řezacích procesů prověřených časem až k převratným technologiím pro mechanizované pálení a automatizaci

(vyhrazujeme si právo měnit tyto popisy a specifikace bez předchozího upozornění)
 Historie cen
Momentálně k danému produktu není k dispozici žádný graf historie cen